એકત્ર ગ્રંથાલય: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
(→) |
(→) |
||
Line 313: | Line 313: | ||
|- | |- | ||
| {{autorow}} || [[અનુનય]] ||જયન્ત પાઠક|| કવિતા | | {{autorow}} || [[અનુનય]] ||જયન્ત પાઠક|| કવિતા | ||
|- | |||
| {{autorow}} || [[છોળ]] ||પ્રદ્યુમ્ન તન્ના|| કવિતા | |||
|- | |- | ||
|} | |} |