31,409
edits
No edit summary |
(+૧) |
||
| Line 494: | Line 494: | ||
|- | |- | ||
| {{autorow}} || [[જનાન્તિકે]] || સુરેશ જોષી || નિબંધ || style="width: 2px; background-color: #00FFFF;" | | | {{autorow}} || [[જનાન્તિકે]] || સુરેશ જોષી || નિબંધ || style="width: 2px; background-color: #00FFFF;" | | ||
|- | |||
| {{autorow}} || [[દક્ષિણાયન]] || સુન્દરમ્ || નિબંધ || style="width: 2px; background-color: #00FFFF;" | | |||
|- | |- | ||
| {{autorow}} || [[દૃશ્યાવલી]] || ભોળાભાઈ પટેલ || નિબંધ || style="width: 2px; background-color: #00FFFF;" | | | {{autorow}} || [[દૃશ્યાવલી]] || ભોળાભાઈ પટેલ || નિબંધ || style="width: 2px; background-color: #00FFFF;" | | ||