સાહિત્ય અકાદમી પુરસ્કૃત પુસ્તકો: Difference between revisions

Jump to navigation Jump to search
no edit summary
No edit summary
No edit summary
Line 411: Line 411:
|વિનોદ જોશી
|વિનોદ જોશી
|''[[સૈરન્ધ્રી]]''
|''[[સૈરન્ધ્રી]]''
|કવિતા
|-
|૨૦૨૪
|દિલીપ ઝવેરી
|''ભગવાનની વાતો''
|કવિતા
|કવિતા
|}
|}
</center>
</center>

Navigation menu