4,491
edits
No edit summary |
Shnehrashmi (talk | contribs) No edit summary |
||
| Line 338: | Line 338: | ||
| {{autorow}} || [[મોટીબા]] || યોગેશ જોષી || ચરિત્ર || style="width: 2px; background-color: #8B4513;" | | | {{autorow}} || [[મોટીબા]] || યોગેશ જોષી || ચરિત્ર || style="width: 2px; background-color: #8B4513;" | | ||
|- | |- | ||
| {{autorow}} || [[સ્મૃતિસંપદા]] || રેખા સિંધલ : સંપાદક || ચરિત્ર || style="width: 2px; background-color: #8B4513;" | | |||
|- | |||
<!-- ટૂંકી વાર્તા --> | <!-- ટૂંકી વાર્તા --> | ||